حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

انتخاب رنگ روکش صندلی خودرو

انتخاب رنگ روکش صندلی خودرو

انتخاب رنگ مناسب برای روکش صندلی خودرو یکی از پر دردسرترین انتخاب ها برای خودروداران و به خصوص اسپرت خودرو می باشد. بسیاری از افراد در انتخاب رنگ دچار وسواس فکری می شوند و نمی دانند که چه رنگی برای روکش صندلی خودرو مناسب است و باید چه رنگی را انتخاب کنند که به رنگ بدنه اسپرت خودرو و حتی اتاق داخل خودرو مناسب و ست باشد. در این مقاله با ما همراه باشید تا نحوه انتخاب بهترین رنگ برای روکش صندلی اسپرت خودرو و انواع خودروها را بیاموزید.

ست کردن رنگ روکش صندلی با بدنه یا اتاقک خودرو؟

بسیاری از افرادی که قصد دارند برای صندلی های خودرو خود، روکش مناسب تهیه کنند این سوال برایشان پیش می آید که آیا باید رنگ روکش صندلی خودرو خود را با رنگ بدنه خودرو ست کنند یا با تریم خودرو؟ البته این موضوع کاملا به سلیقه افراد بستگی دارد ولی در حالت کلی و طبق تجربیات ما بهترین روش برای انتخاب رنگ روکش، ست کردن آن با اتاقک داخل خودرو می باشد. البته برخی از افراد هستند که دارای خودروهایی با رنگ بدنه خیلی خاص در اسپرت خودرو می باشند و بر اساس ذوق و سلیقه خود می توانند رنگ روکش صندلی را متناسب با رنگ بدنه خودرو خود انتخاب کنند. اما باید این را بدانید که رنگ های خاص، رنگ هایی غیر از: مشکی، سفید، قهوه ای، خاکستری و طوسی می باشد. معمولا رنگ های کمیاب تر مثل بادمجانی، طلایی، گلبه ای و … جز رنگ های خاص بوده و رانندگان ماشین به خصوص اسپرت خودرو می توانند رنگ روکش را متناسب با رنگ بدنه خود انتخاب کنند. در این قسمت از مقاله قصد داریم رنگ روکش صندلی خودرو متناسب با رنگ اتاقک ماشین را بیان کنیم.

معیار انتخاب رنگ مناسب برای روکش صندلی خودرو

مهمترین معیار در انتخاب رنگ روکش صندلی که شاید بسیاری از افرادی که خودرو دارند اصلا به آن توجه نمی کنند، رنگ کمربند ایمنی ماشین باشد. طراحان ماشین سعی می کنند از رنگ کمربند ایمنی به منظور رنگ آمیزی بدنه خودروهای تولیدی خود استفاده کنند. یعنی با کمی دقت و دیدن کلیه جزئیات خودرو به راحتی می توان فهمید که رنگ کمربند ایمنی با رنگ اتاقک خودرو بسیار نزدیک به هم بوده و مهمترین معیار برای انتخاب رنگ روکش صندلی دقیقا توجه به همین موضوع می باشد.

بعد از اینکه متوجه رنگ کمربند ایمنی با اتاقک خودرو شدید، حالا نوبت به انتخاب رنگ مناسب برای روکش خودروها به خصوص اسپرت خودرو می باشد، که برای انتخاب آن می توانید از دو راه اقدام کنید: بکارگیری رنگ مترادف و رنگ متضاد که نمایی فوق العاده بنا به سلیقه افراد را به خودرو شما می دهد.

استفاده از رنگ مترادف

انتخاب رنگ روکش صندلی در نزدیکی رنگ تریم یا رنگ اتاق ماشین باشد. یعنی کافی است که رنگ کمربند ایمنی را ببینید و از روکشی استفاده کنید که رنگ آن نزدیک به رنگ کمربند ایمنی باشد. بر فرض مثال اگر رنگ کمربند خودرو به رنگ قهوه ای می باشد استفاده از رنگی مترادف و نزدیک به قهوه ای برای روکش صندلی نمای فوق العاده زیبایی را به خودرو شما خواهد داد.

استفاده از رنگ متضاد

استفاده از رنگ تضاد یکی دیگر از معیارهای انتخاب رنگ روکش صندلی می باشد که در انتخاب آن حتما بایستی به تیرگی و روشنی رنگ اتاقک ماشین دقت کرد. رنگ هایی که در این مورد بیشتر مورد استقبال مردم قرار گرفته است عبارتند از: رنگ های زرشکی، قرمز، مارون و رنگ زرد می باشد. در میان این رنگ ها پرطرفدارترین رنگ متضاد بکار رفته بر روی روکش صندلی خودرو، استفاده از رنگ قرمز و سیاه می باشد که در بسیاری از خودروهای خارجی و ایرانی به چشم می خورد و ظاهری بسیار شیک به خودروها می دهد. البته استفاده از رنگ های موکا و زرشکی هم بسیار کاربرد دارد و بنا به سلیقه افراد قابلیت انتخاب خواهد داشت. تیرگی و روشنی رنگ ها هم باید حتما در انتخاب رنگ روکش صندلی رعایت شود.

منبع: گروه تولید محتوا فروشگاه اینترنتی اسپرت سهند

محمد احمدی اکبری
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما
تبریز - خیابان عباسی، خیابان سیلاب قوشخانه، پلاک ۶۶
04135282442
Telegram Instagram
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X